top of page

Potrzeba sceny, a Twoja osobowość.

  • Zdjęcie autora: Monika Zamecka
    Monika Zamecka
  • 8 wrz 2023
  • 2 minut(y) czytania

Zaktualizowano: 13 wrz 2023

Dlaczego czujesz potrzebę występowania na scenie?

Czy wiesz?


Potrzeba sceny, a Twoja osobowość. Nauka Głosu

Jakiś czas temu rozmawiałam z uczennicą na temat motywacji i występów. Zdziwiła się, gdy poznała moje zdanie na ten temat. Każdego pcha na scenę co innego. Nie tylko potrzeba skupiania na sobie uwagi jest powodem dla którego ludzie stają na scenie. Nie oznacza to również, że taki powód jest zły.

To cechy osobowości decydują o tym, co człowieka na scenę przyciąga. Jeśli scena działa na Ciebie jak magnes, warto zidentyfikować co jest tego źródłem. Poniżej lista kilku przykładów:



Dla funnu.

Jedni chodzą do kina, inni bawią się w klubach. Ty czerpiesz rozrywkę ze śpiewania dla ludzi. Traktujesz scenę jako miejsce, gdzie się rozrywasz i zapominasz o troskach? Gdy bierzesz mikrofon do ręki czujesz ekscytacje i adrenalinę? To jest ok! Scena jest dla Ciebie miejscem do zabawy.


Potrzeba obcowania ze sztuką.

To nie jest rzecz, która przychodzi do głowy jako pierwsza. Dużo jednak osób odczuwa taką potrzebę! Takie osoby można spotkać na przykład w szkołach muzycznych lub na koncertach muzyki poważnej. Może potrzebujesz sztuki w swoim życiu i to właśnie scena daję Ci tę satysfakcję.


Atencja i uznanie

Wiele osób odnajduje się na scenie z powodu oczu zwróconych w ich stronę. Aplauz wzmacnia Twoją pewność siebie? Jeśli lubisz być w centrum uwagi i masz do tego predyspozycje np. wokalne, to jak najbardziej scena to również Twoje miejsce.


Pokonywanie lęku scenicznego

Wiele osób staje na scenie oraz pojawia się na zajęciach wokalnych po to, by przełamywać swoje bariery i przezwyciężać siebie. Takie osoby również szukają sposobów na wystąpienia publiczne.


Chęć przekazywania czegoś innym oraz tworzenia.

Jeśli miałabym określić, co to znaczy posiadać duszę artysty, to na pewno wymieniłabym właśnie tę potrzebę. Być może o to Ci chodzi, gdy stajesz na scenie. Nie lubisz śpiewać o niczym, chcesz opowiadać innym historie, kreować atmosferę, inspirować i wprowadzać innych w swój świat.



Gdy określisz powód dla którego chcesz być na scenie, będzie Ci łatwiej podejmować odpowiednie kroki, aby w danym kierunku się rozwijać. Ludzie są skonstruowani w różny sposób. Rozpoznaj swoje indywidualne motywacje, bądź ze sobą szczer_. Dzięki temu łatwiej znajdziesz odpowiedni sposób na urzeczywistnienie Twoich pragnień i uzyskanie satysfakcji.




Wiesz już dlaczego chcesz śpiewać i jak powinna wyglądać Twoja edukacja w tym kierunku.

Prywatne lekcje? Czy może czas złożyć papiery na studia?



Kommentare


bottom of page